Áno je to možné. K dispozícii je standart SSL, alebo wildcard SSL na 1-2 roky.
Ak máte hosting presunutý do nového systému, tak je možné objednať s aj bezplatný Let’s Encrypt
URL pri použití SSL nebude http:// ale bude šifrovaná https://
Cestu si nastavte: /home/html/DOMENA.TLD/public_html
kde DOMENA si zadáte celý názov domény, teda aj s TLD (koncovkou).
Po prihlásení na novy.nic.sk v menu WEB – CRON.
V administrácii domény na novy.nic.sk, v DOMÉNY – DATABÁZY .
Po prihlásení na novy.nic.sk v menu FTP súbory – FTP účty.
Heslo do FTP musí mať mninimálne 6 znakov a musí obsahovať aspoň jedno písmeno a jedno čislo.
Cez rozhranie novy.nic.sk si v menu „WEB – SUBDOMÉNY“ aktivujte „Automatické vytváranie subdomén“.
Cez FTP v adresári: „_sub“ vytvoríte adresár s požadovaným názvom subdomény.
Pre staršie hostingy, nepremigrované do nového systému si subdoménu (doménu tretej úrovne) vytvoríte cez FTP tak, že si v roote (na úrovni adresára www) vytvoríte adresár s požadovaným názvom subdomény.
Ak máte doménu registrovanú u nás, tak stačí vo vašom konte, v editácii domény zvoliť ZMENA BALÍKA
Ak máte doménu registrovnú cez iného správcu, tak hosting objednáte ako prevod zaregistrovanej domény(voľba B) na www.nic.sk.
Áno. Ak má byť obsah viacerých stránok rovnaký, tak je možné objednať jednu doménu s hostingom a ostatné iba vo variante Registrácia, s tým, že uvediete, že majú byť nasmerované na hosťovanú doménu.
Pri výbere hostingu si pozrite našu ponuku.
Pri výbere záleží od viacerých faktorov: aký veľký bude Váš priestor na hostingu, koľko mailových adries chcete používať a či bude na stránke redakčný systém (=databáza). Ak potrebujete umiestniť hosting na Windows serveriJednoducho možno povedať, že je to klasický počítač upravený pre poskytovanie určitých služieb. Oproti klasickým počítačom sú však rýchlejšie, stabilnejšie a vyrobené s dôrazom na chladenie a nepretržité fungovanie. Na serveroch sa využívajú operačné systémy napríklad typu Windows, Unix, Linux a Mac. Servery sú uložené v serverhousingových centrách. Medzi najčastejšie typy serverov patria: sieťový server, webový server, databázový server, mail server, aplikačný server, file server a print server.... More, potrebujete hosting MAXI. Radi Vám poradíme.
♦ Priestor na serveriJednoducho možno povedať, že je to klasický počítač upravený pre poskytovanie určitých služieb. Oproti klasickým počítačom sú však rýchlejšie, stabilnejšie a vyrobené s dôrazom na chladenie a nepretržité fungovanie. Na serveroch sa využívajú operačné systémy napríklad typu Windows, Unix, Linux a Mac. Servery sú uložené v serverhousingových centrách. Medzi najčastejšie typy serverov patria: sieťový server, webový server, databázový server, mail server, aplikačný server, file server a print server.... More, na ktorom je umiestnený obsah webovej stránky
♦ Po zadaní doménového názvu (www adresy webovej stránky) do prehliadača Vas tzv. DNS (NS) serveryJednoducho možno povedať, že je to klasický počítač upravený pre poskytovanie určitých služieb. Oproti klasickým počítačom sú však rýchlejšie, stabilnejšie a vyrobené s dôrazom na chladenie a nepretržité fungovanie. Na serveroch sa využívajú operačné systémy napríklad typu Windows, Unix, Linux a Mac. Servery sú uložené v serverhousingových centrách. Medzi najčastejšie typy serverov patria: sieťový server, webový server, databázový server, mail server, aplikačný server, file server a print server.... More nasmerujú na IP adresu serveraJednoducho možno povedať, že je to klasický počítač upravený pre poskytovanie určitých služieb. Oproti klasickým počítačom sú však rýchlejšie, stabilnejšie a vyrobené s dôrazom na chladenie a nepretržité fungovanie. Na serveroch sa využívajú operačné systémy napríklad typu Windows, Unix, Linux a Mac. Servery sú uložené v serverhousingových centrách. Medzi najčastejšie typy serverov patria: sieťový server, webový server, databázový server, mail server, aplikačný server, file server a print server.... More, kde sa nachádza webová stránka.
Load More

Nenašli ste, čo ste hľadali?