Slovensky
Kontrol Panel : Správa domén
Objednávka : Nové domény
Webmail : Email cez web
WebPartner : Sprostredkovatelia

Úvod » Domény » Ako vybrať dobrú doménu?

Ako vybrať dobrú doménu?

V dnešnej dobe existujú už milióny webových stránok, preto je náročnejšie vybrať si dobré meno, mnohé sú obsadené. Pri troche šikovnosti sa to dá zvládnuť. Na čo sa treba zamerať?

♦ 1. Jednoduchá a krátka adresa - Ideálne sa hovorí o piatich znakoch. Krátke slovo a názov má výhodu - zapamätá si ho mnoho ľudí.

♦ 2. Správna koncovka - Podnikáte na Slovensku (.sk), v Českej republike (.cz), alebo v Európskej únii (.eu)? Chcete koncovku organizácie (.org) alebo vám vyhovuje iná koncovka (.info)? Vyberte si správne a uľahčíte zákazníkovi cestu ku vám.

Náš tip: Ak podnikáte vo viacerých krajinách, nebojte sa zvoliť viac adries, ktoré budú smerovať na vašu webovú stránku: www.nic.sk, www.nic.cz, www.nic.at.

 

♦ 3. Súvislosť s vašou firmou. V čom podnikáte? Máte vybudovanú značku? Názov domény môže byť názov vašej firmy (www.nic.sk), alebo si môžete zvoliť oblasť vášho podnikania a dať adrese takýto tvar (www.domeny.sk). Noví zákazníci nebudú hľadať vaše meno, keďže vás nepoznajú, ale niečo charakteristické pre vašu oblasť podnikania.

ziarivkaNáš tip: Ak podnikáte vo viacerých oblastiach, nebojte sa ich tiež zaregistrovať. Keď to neurobíte vy, urobí to vaša konkurencia. Napríklad: www.slovenskedomeny.sk, www.nichosting.sk, www.vizitka.sk. Všetky adresy môžu smerovať na jednu webstránku.

 

Radi vám pomôžeme pri správnom výbere vašej domény a zabezpečíme všetko, aby patrila Vám. Kontaktujte nás!

 

Oplatí sa mať vlastnú doménu?

Určite áno. Vaša firma tým môže len získať. Existujú dva hlavné dôvody, prečo neváhať:

Vaše jedinečné meno na internete: Nielen názov vašej firmy je značkou, rovnakou značkou sa stane aj vaša internetová adresa. Môžete ju používať na všetkých tlačovinách a môže byť vašou reklamou zdarma. Jedinečnou adresou sa ľahko odlíšite od konkurencie.

Hodnovernosť: Vlastná doména dodáva vašej firme hodnovernosť. V objednanom balíčku tiež získate totožné mailové adresy, ktoré budú rovnako pomenované podľa názvu vašej firmy. 

Aj e-mailová komunikácia bude preto hodnovernejšie. Ako by ste vnímali, keď vám napíše niekto z e-mailu: nic@nic.sk a iný z nic@post.sk

 

CHCETE VEDIEŤ VIAC?» Čo je doména? » Domény Európa » Domény Svet

Over dom?nu

Prevod zaregistrovanej domény
Ako vybrať dobrú doménu?

Kontakt

info@nic.sk
02/58101064

Novinky

Mailserver mail9 bol vymenený. Emaily sú od poludnia 10.3.2019 plne funkčné.
10.03.2019