Aktualizácia údajov držiteľa .SK domén do (1.6.2017) 1.9.2017

Zmena termínu nových pravidiel na 1.9.2017

Prosíme o kontrolu a prípadnú aktualizáciu vašich údajov držiteľa .SK domén.
Od (1.6.2017) 1.9.2017 sa ruší podmienka rezidentného subjektu na území SR.
Držiteľom .SK domény bude môcť byť hocikto z celého sveta. Podmienka je aby mal poštovú adresu v Európskom hospodárskom priestore (EU + pridružené krajiny).
Ďalej podľa nových pravidiel národného správcu domén (SK-NIC a. s.), nebude môcť registrátor (NIC Hosting s. r. o.), vystupovať ako oficiálny držiteľ .SK domén (ruší sa tzv. Zrýchlená registrácia – proxi).
Každá doména musí byť zapísaná na držiteľa, aký je uvedený ako administračná a poštová adresa v rozhraní na www.nic.sk .

POZOR: Domény, ktoré nebudú mať nastavenú správnu poštovú adresu v súlade s novým pravidlom do (15.5.2017) 15.8.2017, môžu byť zrušené.

Skontrolujte si poštovú adresu na www.nic.sk v MOJE ADRESY – POŠTOVÉ ADRESY.


Čo mám spraviť?:

(Vzhľadom na opakujúce sa otázky ohľadom zmien, ponúkame stručné zhrnutie čo treba spraviť):

  • 1. Prihlásiť sa na stránku https://moj.nic.sk/sk/login/index a v pravom menu MOJE ADRESY si skontrolovať či Adminstračná adresa je správna a či Poštová adresa je z EHP.
  • 2. Ak neviete heslo na https://moj.nic.sk/sk/login/index tak je možné si vygenerovať nové heslo podľa návodu nižšie: Neviem sa prihlásiť.
  • 3. Ak je Administračná adresa správna a Poštová adresa z EHP, tak nie je potrebné nič meniť.
  • 4. Ak adresy nie su správne, tak cez NOVÁ vytvoríte novú adresu. Potom cez pravé menu MOJE DOMÉNY otvoríte doménu na editáciu a priradíte k nej nové adresy.
  • 5. Všetky zmeny sa v whois prejavia až (31.5.) 1.9. automaticky na údaje, aké si dovtedy nastavíte. Nebude potom potrebný žiadny ďalší zásah zo strany majiteľa domény.