Mám problém s inštaláciou CMS Joomla (WordPress, PrestaShop, Drupal…).

Ak máte hosting vytvorený už dlhšie, je možné že PHP na servri nevyhovuje novému CMS, aké zamýšľate inštalovať. Overte si to, prípadne nás informujte emailom, že potrebujete PHP pre Vami zvolený CMS.
Skontrolujte či máte zvolený správny variant hostingu podľa ponuky hostingov a či máte aktivovanú databázu.
Na čo si treba dávať pozor pri inštalácii:
Joomla
-inštalačný adresár joomla, ktorý si stiahnete na oficiálnej stránke je potrebné rozbelný nahrať cez FTP do adresára www (hosting zriadený po 1.12.2017 do public_html)
-po nahrati zadať do prehliadača názov stránky www.DOMENA.SK (napr. www.nic.sk) a vyplniť požadovné údaje..
-prednastavený názov databázového servra / hostiteľa (localhost) je potrebné premenovať na názov servra, na ktorom máte ziadenú My SQL databázu (napr. mysql5.nic.sk)
-po nainštalovaní vás stránka vyzve, aby ste nezabudli úplne odstrániť adresár install  cez ftp.
-po odstránení adresára možete stránku spravovať na adrese www.DOMENA.TLD/administrator (napr. www.nic.sk/administrator)
WordPress
-inštalačný adresár WorPress, ktorý stiahnete z oficiálnej stránky, je potrebné umiestniť do adresára www(hosting zriadený po 1.12.2017 do public_html). Súbor ‚wp-config-sample.php‘ premenujte na ‚wp-config.php‘.
-vo wp-config.php prepíšte texty ‚database_name_here‘ – prepísať názvom My SQL databázy (zväčša rovnaký ako názov domény bez koncovky), ‚username_here‘ – prepísať prihlasovacím menom do My SQL, ‚password_here‘ – prepísať heslom do My SQL, ‚localhost‘ – prepísať názvom servra, na ktorom máte zriadenú My SQL (napr. mysql5.nic.sk). POZOR: apostrofy (‚úvodzovky‘ ) pri prepisovaní nezmažte.
– po nastavení nezabudnite dokončiť inštaláciu na: www.DOMENA.TLD/wp-admin/install.php  (DOMENA.TLD je názov vašej domény a jej koncovka .sk, .com,. .eu atď.)
PrestShop
-inštalačné súbory si stiahnete z oficiálnej stránky PrestaShop-u a cez FTP ich nakopírujete do adresára www (hosting zriadený po 1.12.2017 do public_html).
-do web-prehliadača zadáte názov vašej domény www.DOMENA.TLD (TLD-Top Level Doména napr. .sk, .com, .eu,…). V otvorenom okne zvolíte jazyk inštalácie a kliknete pokračovať
-do údajov pre databázu zadáte meno a heslo pre My SQL databázu. V políčku adresy servra prepíšete pôvodné „localhost“ na názv servra, na ktorom máte zriadenú My SQL (napr. mysql5.nic.sk) . Po vyplnení môžete kliknúť na tlačitko testovania konfigurácie databázy. Ak vam vypíše PRIPOJENÝ – CONNECTED, tak môžete pokračovať v inštalácii.
-nakoniec, keď je inštalácia ukončená vás systém vyzve na zmazanie inštalačného súboru: INSTALL, cez FTP.
-cez FTP prepíšte názov adresára ADMIN napríklad na ADMIN111
-v editácii stránky potom pokračujete na url adrerse: www.DOMENA.TLD/admin111
Drupal
-po nakopírovaní rozbaleného inštalačného adresára www (hosting zriadený po 1.12.2017 do public_html) je potrebne do webprehliadača zadať URL webstránky DOMENA.TLD (napr. nic.sk)
-v otvorenom okne je potrebné kliknúť na POKROČILÉ NASTAVENIA a zmeniť predvolený databázový hostiteľ LOCALHOST na server kde máte zriadenú My SQL databázu (napr. mysql5.nic.sk)
-v inštalácii potom pokračujete na adrese: http://DOMENA.TLD/wp-admin/install.php kde si zvolíte požadovaný jazyk.